V zdravom tele zdravý duch

Určite každý z vás už neraz počul známe príslovie – V zdravom tele zdravý duch. Aj v médiách je téma zdravého a správneho životného štýlu na čoraz väčšom pretrase a ľudia sa aj vďaka vzoru hromady známych influencerov rozhodli pristúpiť k drastickej zmene života.

váha

Na obrazovkách televízie Markíze vyvolala v poslednej dobe veľký mediálny ošiaľ šou Extrémne premeny: Druhá šanca na život. Televízia v nej predstavuje príbeh a utrpenie bežných ľudí, ktorí trpia extrémnou nadváhou. Neraz sa číslo na váhe vyšplhalo na také hodnoty, pri ktorých by si bežní Slováci pomysleli, že to snáď ani nie je možné. Pod dohľadom špičkového trénera a odborníka Maroša Molnára absolvovali títo ľudia v priebehu jedného roka fantastickú premenu, ktorej výsledok bolo telo, po ktorom odjakživa túžili. Toto „zázračné“ schudnutie sa však neudialo švihnutím čarovného prútika ale skrývajú sa za ním hodiny potu, sĺz a driny, kedy zo seba súťažiaci vydávali maximum. Nakoniec sa im ich cesta vyplatila – rapídne schudli a tým sa stali príkladom pre celé Slovensko, že dodržiavaním správneho životného štýlu sa dejú zázraky. Táto relácia mala navyše silné posolstvo pre všetkých ľudí, ktorí trpia nadváhou a chcú s tým niečo robiť.

A ako môžete dodržiavať zdravý životný štýl aj vy? Základom všetkého je vyvážená strava. Snažte sa vyhýbať mastným a koreneným jedlám, ktoré sú pre váš organizmus škodlivé a zbytočne od nich priberáte. Do svojho jedálnička by ste mali zaradiť viac ovocia, zeleniny (napríklad mrkvu, špenát, cviklu) a produkty obsahujúce veľa vitamínov a minerálnych látok (napríklad ryby). Nemali by ste podceniť ani dostatok tekutín a dodržiavať pitný režim. Neodporúčame pitie kofeínových nápojov, energetických drinkov či koly.

víno

Veľmi dôležitá je aj potreba kvalitného a vyváženého spánku, ktorú mnohí z nás podceňujú. Každé telo je biologicky inak nastavené, v priemere však platí, že by ste každý deň mali spať aspoň 7-8 hodín.
Okrem toho vám výrazne prospeje pohyb, preto by ste mali zvážiť prípadnú kúpu permanentky do fitness centra, kde sa okrem iného môžete perfektne vyventilovať a odreagovať.

Previous post Slovenské bestsellery o mafii z ktorých tuhne krv v žilách
Next post Čo sa oplatí študovať?