Sklenené zábradlie: Nielen dekoračný, ale takisto funkčný a bezpečný prvok

Zábradlie- jeho prioritou je v prvom rade priniesť bezpečnosť na balkón alebo schodisko, pričom ale môže ísť takisto o estetický a originálny dizajnový prvok, ktorý oživí prevedenie interiéru (alebo exteriéru).
Ideálnym príkladom a synonymom estetiky s originálnymi vlastnosťami sú elegantné sklenené zábradlia. K ich najznámejším vlastnostiam sa radí schopnosť opticky zväčšovať interiér, ale takisto fakt, že dokážu prepúšťať svetlo a postarať sa tak o kvalitný prísun prirodzeného osvetlenia. A takisto je tu už spomenutá vizuálna stránka, ktorá viditeľne skrášli celé schodisko, ako aj okolitý priestor.
Interiérové schodisko, drevené schody, zábradlie
V prípade zábradlí však vzniká ešte jedna podstatná požiadavka a tou je jeho bezpečnosť a spoľahlivosť.
A práve sklenený materiál, ktorý pôsobí jemne, možno až krehko si s touto požiadavkou možno viacerí nespájame. Na druhej strane sa však tieto sklenené prvky vrátane sklenených zábradlí využívajú pravidelne a v súčasnosti sa stávajú bežnou súčasťou nielen kancelárskych či firemných priestorov, ale takisto bežných rodinných interiérov. Prečo je to tak?
Vonkajšie schodisko, exteriér, zábradlie
Bezpečnosť je prioritouaj z pohľadu týchto moderných alternatív. Čiže nejde len o krásny vizuálny prvok a akýsi symbol luxusu (ako by sa mohlo zdať), ale áno, takisto o plnohodnotne funkčnú stavebnú konštrukciu. Podstatnú úlohu v tomto smere zohráva výplň zábradlí, ktorá musí spĺňať isté limity a podmienky. Musí prejsť kvalifikáciou, bezpečnostnými normami a až potom je takéto zábradlie určené k pravidelnému bezpečnému využitiu a následne umiestnené na trh.
Ak by sme sa však mali zamerať konkrétne na to, aký je hlavný dôvod využitia skla v interiéroch, každopádne musíme odkázať na jeho jedinečné a prakticky nenahraditeľné estetické vlastnosti. K plnohodnotnému využitiu v interiéri musí byť však sklo dostatočne odolné a jeho výroba preto podlieha rôznym technológiám, čím sa zušľachťuje.

Previous post Začíname s podnikaním
Next post Výhody denného denníka