Výhody denného denníka


Denník = slovný zápisník
 
Journaling („žurnálovanie“, „denníkovanie“) vám môže pomôcť sledovať momenty, skúsenosti a rôzne stretnutia vášho života. Premýšľajte o denníku ako o zápisníku slov, ktorý má schopnosť zachytiť všetky momenty, ktoré si vážite, milujete, ale aj nenávidíte, ktoré sú zmätené či nedokončené. Už len samotné písanie vám pomôže usporiadať svoje myšlienky a možno sa dopracujete aj k istým výsledkom.denník.jpg
 
Prospešné pre zdravie
 
Nezáleží na tom, či cvičíte denne alebo len párkrát do týždňa, denník môže byť aj o vašich záznamoch, čo ste jedli, koľko kalórií ste prijali a koľko spálili. Môžete si sem zapísať svoj cvičebný plán, počiatočnú váhu, samotný posun, ale aj recepty na fitness jedlá. Denník vám poslúži aj na zapísanie dní, kedy ste cvičili menej kvôli stresu či zdravotným problémom. Je dokonca dokázané, že stres zvyšuje hladinu cukru v krvi a teda pravidelným zapisovaním svojich pocitov a myšlienok sa môžete stresu vyhnúť alebo môžete prísť na riešenie stresovej situácie, ktorá sa vo vašom živote vyskytuje.plánovač.jpg
 
Riešenie problémov
 
Ako bolo napísané už v predošlých dvoch bodoch – denné zapisovanie do denníka vám môže pomôcť usporiadať myšlienky či vyriešiť stresovú situáciu. Občas si nie sme istí problémom, ktorému čelíme, kým ich nevidíme. A kde ich najlepšie zbadáme, ak nie napísané na papieri? Zaznamenanie problémov vám pomôže ich posúdiť a lepšie sa k nim postaviť.
 
Záložný telefón

Technológie nás sprevádzajú v dnešnej dobe na každom jednom kroku a poniektoré nám uľahčujú život. Avšak, môže sa stať, že náš telefón sa vybije a nie sme v blízkosti zásuvky alebo nemáme nabíjačku so sebou. Denník teda môžete využiť aj ako náhradný telefón – zapísanie dôležitých čísel, adries, plánov či zoznamov úloh.
 
Dôkazný materiál
 
Denník je niečo, čo môžete odovzdať svojim deťom či vnúčatám. Hoci im vravíte, čo ste kedysi zažili, nemusia vám veriť. A preto je potrebné vytiahnuť tajnú zbraň – svoj starý denník. Môže im to dokonca pomôcť pri riešení niektorých situácií či problémov.

Previous post Sklenené zábradlie: Nielen dekoračný, ale takisto funkčný a bezpečný prvok
Next post Aké zážitkové kuchyne môžete vyskúšať?