Čo nás naučil Harry Potter?

V tomto príbehu sa skrýva obrovské množstvo posolstva, nad ktorým keď sa zamyslíme, tak môže úplne kompletne zmeniť celé vnímanie, a pohľad na tento svet.
Čo je teda v živote naozaj dôležité? Čo dokáže zmeniť nás život a životný štýl?
Toto sú dôležité myšlienky z Harryho Pottera.

magie

  1. Podpora priateľov je priam až nevyhnutná

Keď máš niekoho, kto v teba verí, kto ťa podporuje, a kto stojí pri tebe, aj keď vie, že sa niečo nepodarí, a stále si preňho ten najlepší, tak tomuto človeku sa hovorí skutočný priateľ. Naozaj sa dá vďaka tomuto zvládnuť všetko. V tejto rozprávke to bolo ukázané napríklad aj v druhej časti, kedy Harry počul hlas hada za múrmi školy, ale nikto mu neveril. Až na jeho priateľov, vďaka ktorým to celé vyriešil. Bez nich by to určite nezvládol.
 

  1. Aj keď sa ti niečo na prvý pohľad zdá zlé, vôbec to tak nemusí byť

Veľmi veľa ľudí odsudzuje ostatných len kvôli prvému dojmu. Avšak pravda môže byť úplne niekde inde, čo sme mohli vidieť napríklad aj pri profesorovi Snapeovi, ktorý pre nás vyzeral počas všetkých epizód ako ten zlý, a až pri jeho smrti sa zistilo, že práve on celú dobu Harryho ochraňoval.

svoboda
 

  1. Sila lásky je nepredstaviteľná

Láska je v každom jednom živote nevyhnutná a životu potrebná. Môže dokonca zachrániť život druhých ako zachránila aj Harryho matka vďaka materinskej láske svoje dieťa.
 

  1. Viera v samého seba je nesmierne dôležitá

Keď máš vieru sám v seba, keď si dôveruješ, a vieš, že to zvládneš, dokážeš aj nemožné. Aj Ron si myslel, že mu Harry dal čarovný nápoj, no pritom ho chcel len povzbudiť, čo sa mu aj podarilo.
 

  1. Nikdy sa nevzdávaj

Harryho príbeh mohol skončiť už veľmi skoro. Ale on aj s tým, že mal strach, prekonal sám seba, a naozaj zlo vždy porazil. Stále na sebe pracoval, len aby mohol už navždy odstrániť zo sveta Voldemorta. Bojoval už z posledných síl. Viete, čo mu však pomohlo? Myšlienka na jeho najbližších.

Previous post Chcete byť šťastnejší?
Next post Sklenené zábradlie: Nielen dekoračný, ale takisto funkčný a bezpečný prvok