Chcete byť šťastnejší?

Samozrejme, že chcete, kto by predsa nechcel, však? Šťastie a zdravie spolu veľmi úzko súvisia, rovnako ako aj priatelia, zamestnanie, rodina, zážitky, deti, a plnohodnotný vzťah. Atribútov, ktoré nás ovplyvňujú je veľmi veľa a všetci by sme chceli byť úspešní v čo najväčšom počte z nich. Spájame si to predsa nevyhnutne s tým, aký úspešný a naplnený život vedieme, samozrejme, že aj máme prečo, v najväčšej miere tieto veci spolu predsa súvisia. Ako byť teda šťastnejší a mať naplnenejší život?

štěstí

  • Dotyky – Možno vám to bude znieť trochu hlúpo, ale ani omylom to hlúpe nie je. Dotýkajte sa navzájom s inými ľuďmi, samozrejme, s tými s ktorými ste v blízkom kontakte, s rodinou, partnerom, priateľmi. Je vedecky dokázané, že dotyky zlepšujú našu subjektívnu pohodu, a robia nás oveľa šťastnejšími. Ide o fyzickú blízkosť, ktorú máme ako ľudia, cicavce, potrebu dodržovať s inými jedincami.

sourozenci

  • Neseďte doma –choďte von! Vonku je krásne, či už je slnečno, alebo je po mrakom, je tam veľmi veľa života, prírody, spievajú tam vtáky a je tam oveľa lepší vzduch, choďte sa preto prejsť, na túru do lesa, alebo si aspoň sadnúť na balkón či na terasu. Vonku je život, doma nič nové nenájdete.
  • Robte, čo vás baví –možno práve teraz netušíte čo by to mohlo byť, ale máte veľmi veľa možností. Aspoň približne určite viete, čo vás napĺňa, možností máte nespočetné množstvo: môžete maľovať, písať, číta, kresliť, spievať, hrať na hudobný nástroj, hrať spoločenské hry, športovať, navštevovať kultúrne podujatia, chodiť do prírody, hrať sa so psom, stretávať sa s priateľmi, chodiť na kurzy, šiť, vyšívať…možností je nespočetne veľa.
  • Vzdelávajte sa –v oblasti, ktorá vás zaujíma. Rozvíjate tak svoju osobnosť, poznanie, inteligenciu, ale verte, že tým prispievate aj do spoločnosti a ku krajšiemu chodu sveta!

Previous post Nakladáme zeleninu, ovocie a huby
Next post Čo nás naučil Harry Potter?