Spôsoby, ako priniesť šťastie do domu

Univerzálny spôsob pre vytvorenie pocitu šťastia určite neexistuje. Ak by sme ho vedeli všetci vytvoriť, tak asi by nemalo tú neoceniteľnú hodnotu. Stalo by sa všedným a museli by sme o neho prísť, aby sme si ho opäť začali vážiť a ceniť.
Šťastie je výhrou v životnej lotérii. Necinká mincami ani zlatom. Je pocitom spolupatričnosti, pocit toho, že niekomu na nás záleží a že my môžeme niekomu urobiť deň krajším a lepším.

štěstí

Šťastie je pohľad na milovanú osobu:

  • Rodiča
  • Partnera
  • Dieťa

Priniesť šťastie v nákupnej taške zo supermarketu sa veruže nedá. Nikde ho nekúpite. Nie je totiž na predaj. Je to niečo, čo si musíte zaslúžiť. Nepríde iba tak, z ničoho nič. Býva odmenou za dobrý skutok, prívetivé slovo. Je pridanou hodnotou života. Je to ľudské DPH.
S oveľa vyššou cenou ako 20%. Najväčšou hodnotou šťastia je asi príchod dieťaťa do rodiny. Niet na tom svete nič krajšie a úžasnejšie ako malý batôžtek čakajúci na našu opateru a starostlivosť.
Dennodenná starostlivosť premenená do nádherného pohľadu malého človiečika, alebo do bezzubého úsmevu šťastia či nádherného slovíčka mama.
Šťastím je spoločne po rokoch hľadieť s partnerom stále tým istým smerom. Bez množstva zbytočných slov si rozumieť a chápať sa.

svoboda

Šťastím je aj návrat domov k rodičom pokiaľ ich ešte máme. Je to zvláštne búšenie srdca, keď prichádzate do mestečka kde ste vyrastali. Iného a predsa v niečom rovnakého. Aspoň na okamih pocítime pocit bezstarostného detského šťastia ktorý sa zachoval v našej duši. Láskavý pohľad vráskavej tváre, ktorá by za nás aj dýchala, keby mohla. Je to niečo také výnimočné, že sa to nedá ani popísať.
V kútiku duše dúfam, že aj moje deti raz budú za mnou prichádzať s toľkou láskou a pokorou ako ja dnes prichádzam k svojím rodičom. Šťastie veru že ich mám !Vychutnávam si tieto pominuteľné chvíle, ktoré tu žiaľ nebudú večne, ale stoja zato.

Previous post Ženy majú rady maličkosti
Next post Aké farby vajíčok sú na tento rok v móde?