Ak bývate v byte, tak to poznáte. Reč bude o hluku

Niet nad dobré vzťahy so susedmi. Ak bývate na dedine, tak sa vás to najskôr netýka ale ak v bytovke. Viete o čom bude reč. Pretože sa hovorí že láska hory prenáša, a tak je jasné že tenké panelové steny toho veľa neutesnia a vy sa preto občas cítite ako pri natáčaní Nemeckého filmu pre dospelých. To by možno nebolo až tak zlé, veď niečomu sa dá aj priučiť… No vysvetľovať malému dieťatku ktoré počulo ako hovorí susedka susedovi zhasni svetlo a daj mi ho tam, asi nie je to čo by ste chceli preberať pri obede s vaším dieťaťom.Byt na rohu.jpg

Ak bývate v spomínanej panelovej bytovke istotne oceníte panelové sadrokartónové konštrukcie s izolačnou vlnou z kameňa. Tá dokáže minimalizovať hluk jeho pohltením a bráni tak následne jeho šíreniu ďalej do priestoru. Nielen že tak zlepšíte tepelné vlastnosti dotknutej steny na ktorej bude montáž realizovaná. Ale navyše tak dosiahnete príjemný a ničím nerušený pokoj domova. A ten je častokrát na nezaplatenie.

Ďalším z riešení je izolovanie stropu. Najme v prípade že sused čo býva nad vami má neposedné deťmi. Síce to neznamená že nebudete počuť dupanie po podlahe ale rozhodne izolovanie napríklad aj akustickou penou je jedno z riešení ako docieliť požadovaný kľud a pokoj vášho domova. V tomto prípade už ale nepodceňuje zavolanie odbornej firmy. Pretože v prípade že renováciu zveríte len tak nejakému majstrovi z krčmy, nemuselo by sa vám to práve dvakrát vyplatiť. Niekedy je skrátka lepšie si priplatiť zopár eúr ako potom všetko na novo búrať a platiť ešte raz to samé.

Bytová zástavba.jpg

To samé platí a j v poslednom spomínanom prípade. A to v prípade odhlučnenia podlahy. Predpokladáme že predsa nechcete aby vám susedia búchali zo spodku aby ste sa konečne utíšili. Rozhodne to nieje nič príjemné. Navyše ak bývate s malými deťmi, určite oceníte že si zbytočne nepokazíte vzťah zo susedmi. Už len obyčajná plávajúca podlaha dokáže urobiť zázrak. Tu ale tiež platí že za kvalitu sa platí.

Previous post Zdravé interiéry musia do priestorov prepúšťať denné svetlo
Next post Česi dôverujú sporiacim produktom viac ako Slováci, najobľúbenejšie je u nich penzijné sporenie