Deti a technológia

Pri pohľade na môjho vnúčika sa neprestávam diviť. Je to malý majster. Čo vezme do ruky- to okamžite rozoberie ale aj späť poskladá. Zaiste veľký vplyv na technický rozvoj dieťaťa majú aj hračky okolo neho a prirodzene rodičovský vzor-

  • Môj syn je veľmi zručný a sústavne niečo doma majstruje. Umne si k tomu vždy berie syna. Môjho vnuka. Nakúpil mu vŕtačky, skrutkovače a kadejaké náradie rovnakej značky ako používa on. Samozrejme, že sú detské- ale vydávajú rovnaké zvuky. Má rovnaký pracovný stôl- iba o niečo menší. A tak vŕta, skrutkuje, búcha kladivom o stošesť.

varování v mobilu
Pred nedávnom mi deti kúpili nový mobilný dotykový telefón. Všetky jeho funkcie neovládam dodnes. Môj malý vnuk s tým ale nemá najmenší problém. Malým prštekom si presúva v galérii fotografie jedná radosť. Ja ani neviem- ako sa k tým fotkám dostal. Pustiť a vypnúť video je pre neho samozrejmosťou.
Zaiste počas môjho detstva sme mali iba klasická telefón, na ktorom sme museli ukazovákom vytáčať telefónne čísla. Predstavte si, že iba trojmiestne- vtedy ešte tak málo ľudí malo aj tento technický vynález. Babka mala dokonca so susedou vyrobené telefonické spojenie iba akýmsi starým vojenským telefónom na kľuku. Pár krát zatočila- susede to zazvonilo.

počítač

  • Počítač je dnes už samozrejmosťou. Mládež je v tomto ohľade mimoriadne zručná. Niekedy sa dokonca hovorí až o závislosti. Isté ale je, že aj tento spôsob získavania technickej zručnosti môže byť v budúcnosti pre dieťa prínosom. Operácie mozgu, oka – to je predsa všetko veľmi jemnulinká a dôležitá záležitosť výpočtovej techniky. Je preukázané, že počítačové hry sú v tomto ohľade nápomocné.

kluk u pc her
Niet odboru, kam technika nezasahuje a v budúcnosti nebude zasahovať. Kam to až pôjde si netrúfam veru odhadnúť. Nemám ale pri pohľade na svojho vnuka obavu, žeby to hádam nezvládol. Vývoj bude zaistený.

Previous post Zvýraznite sa tak, ako sa len dá
Next post Ženy majú rady maličkosti