Efektné, moderné a zároveň ekonomické možnosti osvetlenia

Ekologické, ale aj ekonomické benefity nového typu osvetlenia pod názvom LED je pojem, ktorý je v súčasnosti skloňovaný vo všetkých pádoch a stále častejšie. Ide o svetelné zdroje novej generácie, ktoré sú šetrné k prírode aj k našim peňaženkám a vďaka nim dokážeme vytvoriť hru svetiel aj tam, kde to starými typmi svietidiel nebolo možné. Osvetliť sa nimi dajú interiéry aj exteriéry, časti zariadenia, umelecké diela či celé budovy. Hovoríme o LED svetelných zdrojoch, ktoré majú oproti ich starším verziám síce vyššie vstupné investície, ale tie vyváži ich dlhá životnosť a oveľa nižšia spotreba, takže návratnosť je veľmi rýchla. Všetky tieto výhody však prevyšuje jediná, a tým je šetrnosť k prírodnému prostrediu.

31344_ziarovka-240v-75w-e27-cira-56x98mm-shockproof

Charakteristika LED zdroja svetla jasne hovorí, že je plnohodnotnou náhradou klasických žiaroviek, je však potrebné správne si zvoliť typ osvetlenia a tiež jeho lokalizácia je veľmi podstatná. Iba vhodným použitím je možné dosiahnuť žiadaný efekt, takže záleží aj na zvolení intenzity, farebnej škály alebo možnosť prechodov do iných odtieňov určených podľa nálady.

led svetlo

Využiť led trubice ich je možné takmer všade, v domácnostiach, kancelárskych priestoroch, osvetlení hotelov, reštaurácií, barov, umeleckých diel, sôch, obrazov, výkladov či samotných budov, pamiatok a podobne. Okrem reflektorov, žiaroviek, panelov, dizajnových závesných lámp, modulov či pásikov sú v ponuke aj LED trubice T8, ktoré existujú v troch odtieňoch: v neutrálnej bielej farbe, teplej bielej a tiež studenej bielej farbe. Dĺžka trubíc je 600 a 900 milimetrov.

Účinnosť zdroja LED svietidiel je 95% a ich životnosť je takmer 50 tisíc hodín. A to sú hodnoty, ktoré hovoria o tom, že spoľahnúť sa pri výbere na tento typ svetelného zdroja je výborným rozhodnutím, ktoré určite oceníte v ktorejkoľvek dobe dňa a na akomkoľvek mieste, doma, v práci alebo pri návšteve nejakého kultúrneho podujatia. Všetky vlastnosti LED zdroja totiž hovoria jasné „áno“ pre jeho inštaláciu.

Previous post Niekoľkohodinový maratón sexu
Next post Prevencia a účinné čistenie kanalizácie