Hry, ktoré vás poriadne dopália

Ak patríte medzi ľudí, ktorý sa nechajú ľahko vyviesť z miery či ovládnuť svojím hnevom, tak potom tieto tituly asi nebudú pre vás a mali by ste sa im radšej vyhnúť. Ide síce o jedny z tých najlepších videohier, akurát, že sú top v kategórií ktorú môžeme nazvať: Naštve vás tak, že si pravdepodobne budete musieť kupovať nový počítač… a myš… a stoličku. Niečo dobré však na nich je, inak by neboli zároveň aj také populárne. Sladký pocit víťazstva, keď ich konečne prejdete.výbuch hnevu.jpg
Getting Over It (with Benett Fody)
Pomerne známa hra, ku ktorej sa zväčša prirovnávajú všetky podobne pôsobiace. Tento druh je  charakteristický tým, že nejde nutne o niečo ťažké samo o sebe. Nejde o zložitý mechanizmus a komplikovanú stratégiu, práve naopak, ovládanie je až banálne jednoduché. Problém je v tom, že neexituje niečo také ako bod uloženia pokroku, čiže stačí malá chybička, a môžete sa ocitnúť kde ste začali.
Konkrétne tu je vašou úlohou dostať muža v kotly s kladivom, ktorý riadite myškou, pomocou odrážania, priťahovania a vešania, na vrchol. Popritom budete počúvať monológ vývojára, ktorý je za iných okolností skutočne pútaví, v tomto prípade však len pridáva olej do ohňa. Zaujímavý je aj názov, ktorý je v podstate dvojzmyselný: v doslovnom preklade znamená Prekonať To, no z hovorovej angličtiny by sa dal preložiť aj ako Vykašli sa na To. Autor, zdá sa, presne vedel čo robí.
Jump King
Pomerne nedávny kúsok z minulého roka, ktorú už niekoľko hráčov nazvalo retro verziou predchádzajúcej hry a to oprávnene. Ako napovedá sám názov, Skákací kráľ, je platforma, v ktorej hlavnú úlohu bude hrať skákanie. Jednoduché, však? Treba si však dávať pozor – stačí jeden zlý skok mimo a padnete aj o niekoľko poschodí nižšie. Aby ste si však udržali motiváciu, stačí vedieť, že v cieli vás čaká prekrásna princezná.tupé kladivo.jpg
Cuphead
Niektorí ju považujú za extrémne ťažkú až nemožnú, iní v nej naopak nevidia žiaden problém. Väčšina sa však radí medzi tých prvých, a práve preto si Cuphead vyslúžil miesto na tomto zozname. Zas a znova ide o obyčajné kontrolujúce zariadenia, kde máte v podstate iba dve funkcie. Bežať a strieľať. Videohra je jedinečná aj svojím príjemným nostalgickým dizajnom, ktorý má silný nádych starých Disney rozprávok.

Previous post Instagram a Facebook neprestanú klamať v politických reklamách, ale používatelia získajú väčšiu kontrolu
Next post Zakopane