Je Deltarune naozaj pokračovaním legendárnej počítačovej hry?

Deltarune bude čoskoro oslavovať jeden rok od svojho vydania, konkrétne 31. októbra, a ako to  lepšie osláviť, než tých že si ju pripomenieme, troška ju rozoberiem a zistíme ako sa jej popularite darilo.
Pre tých čo nevedia, jedná sa o RPG hru (role play game = rolová hra) ktorá je voľným pokračovaním, alebo vzhľadom na jej dej, skôr inou verziou, videohry Undertale z roku 2015. Je od rovnakého tvorcu s menom Toby Fox. Tento Príbeh z podzemia zožal neuveriteľný celosvetový úspech, vzhľadom na svoju grafickú jednoduchosť ktorá pripomína hry z 80. rokov. Autor si však dal vysoko záležať na dramatickej, tajomnej a aj hudobnej stránke, čo hráči samozrejme patrične ocenili.štvorčekové srdce.png
Fanúšikovia si prirodzene žiadali viac, a o pár rokov neskôr sa z ničoho nič objavila Deltarune. Respektíve jej prvá kapitola, keďže na zvyšok ešte stále čakáme. A zatiaľ čo všetko na prvý pohľad vyzeralo ako ďalšia časť už spomínanej Undertale, nie je to tak úplne ono. Jednotlivé príbehy totižto spolu nesedia a ani na seba nenadväzujú.
Zatiaľ čo Undertale hovorila o následkoch vojny medzi ľuďmi a príšerami, v Deltarune to vyzerá ako by sa tento konflikt nikdy neuskutočnil, čo viedlo k tomu, že celá kopa udalostí sa odohrali inak. Napríklad niektoré postavy ktoré sa mali poznať, navzájom o sebe ani nevedia. To vedie k idei, že ide o alternatívny vesmír pôvodnej hry.
 Ďalším, v celku dôležitým faktom, sú opozitá myšlienok hier. Ak ste si zahrali obe, viete, že v Undertale sa všetko odvíjalo od vašich rozhodnutí a naproti tomu v Deltarune na nich takmer vôbec nezáleží, pretože nech budete robiť čokoľvek, dostanete sa k úplne rovnakému koncu.tajomný les.jpg
Toby Fox sa skrátka tentoraz snažil o absolútne opačný efekt, a išiel pri tom do extrémnych detailov. Napríklad aj samotný názov je toho symbolom – zatiaľ čo prvá hra je vo veľkých písmenách, druhá  je naopak napísaná v malých. Čiže ak by sme mali byť úplne presný, mená hier byť UNDERTALEdeltarune. A tí všímavejší už určite zistili, že Delatrune je zároveň akronymom Undertale.
Ide teda o zaujímavý kontrast, a hra zatiaľ zožala približne rovnaký úspech ako jej predchodca. Nám len zostáva počkať si na zvyšné kapitoly a tešiť sa na nové dobrodružstvá.

Previous post Mobilné hry s grafikou blízkou herným konzolám
Next post Smartphone alebo tablet ako skvelá pomôcka pre školopovinných