Mobilné hry s grafikou blízkou herným konzolám

Pod hrou v mobilne sme si kedysi predstavili prevedenie vo forme hadíka alebo tetris. Neskôr technológia o niečo pokročila a dalo sa stiahnuť pomerne veľa titulov, ktoré mali spoločnú jednu vec- jednoduchú 2D grafiku. Nástupom súčasných chytrých mobilov sa však tieto dotykové zariadenia ako aj čerstvé herné tituly začínajú výkonnostne a graficky približovať herným konzolám. A aj pokiaľ ich niekto odmieta zrovnávať napr. s najnovšími titulmi na Xbox One alebo PS4, jednoducho musí uznať, že v nemálo prípadoch mobilné hry graficky skutočne pokrokujú a z tohto smeru je vidieť kvalitné prevedenie.Herný ovládač, žltý kruh.png
V nedávnej ére, kedy pomaly ale isto končila popularita zariadení Xbox 360 a PS3 sa na trhu sa objavilo množstvo nových a výkonných mobilov. Už vtedy bolo počuť názory, že mobilné hry sa po grafickej stránke onedlho budú môcť zrovnávať s tými konzolovými. Písal sa cca rok 2012 a odvtedy mobilné zariadenia disponujú ešte atraktívnejšími, respektíve silnejšími parametrami. A ako je to so súčasnými mobilnými hrami?
Niektoré z nich si v tomto smere rozhodne zaslúžia pozornosť, a tie nájdete v nasledujúcich riadkoch.
Shadowgun Legendsje sci-fi strieľačka, ktorá vás zaujme už doslova na prvý pohľad a zároveň skvelým príkladom, že súčasné tituly na mobil sa po vizuálnej stránke môžu rovnať tým konzolovým. Zároveň ide o kríženie dvoch atraktívnych žánrov, a to FPS s prvkami RPG.Mobil, smartphone.png
Asphalt 9je ďalšou grafickou nádherou. Tieto série sú pre mobilné zariadenia asi niečo ako Need for Speed pre počítače a konzoly. A práve toto deviate pokračovanie prekonáva svoje limity.
F1 Mobilealebo ďalší z titulov, čo príjemne prekvapí svojim solídnym vizuálnym spracovaním. Oproti iným závodným alebo športovým hrám pre smartphony navyše disponuje tiež oficiálnou licenciou, čiže môžete hrať za vašich obľúbených jazdcov a nechýbajú ani známe logá.
Darkness Risespredstavuje priam povinnosť stiahnutia pre všetkých milovníkov nielen kvalitnej grafiky, ale tiež žánru akčného RPG na mobily.

Previous post Nízke platy a najvyššia DPH na potraviny. To je realita na Slovensku
Next post Je Deltarune naozaj pokračovaním legendárnej počítačovej hry?