Zakopane

Najčastejším výberom Slovákov sú letné destinácie pri mori. Ak nerátame Chorvátsko, kam sa každoročne vyberú tisíce návštevníkov, prvé priečky obsadzujú aj krajiny ako Grécko či Bulharsko kam sa jednoducho dostavíte lietadlom. Tu však niekedy mladé rodiny rozmýšľajú či je cesta lietadlom s malým dieťaťom vhodná. A tu prichádzajú na radu naše hory. Vysoké Tatry každý rok privítajú množstvo turistov. Pre mamičky s kočíkom sa vždy nájde nejaká ľahšia túra, ktorú zvládne každý. No čo takto sa pozrieť na Tatry z opačnej strany? Poľskú stranu navštívite jednoducho z obľúbeného Poľského mestečka Zakopaného. Nachádza sa blízko pri hraniciach so Slovenskom a dostupnosť je veľmi dobrá. Ak sa rozhodnete stráviť letnú dovolenku práve tu, nemusíte sa obávať o využitie času aj s malými deťmi. Čo môžete v tejto lokalite zažiť?

jezero.jpg
 
Morské oko                             Asi najväčším lákadlom pre všetkých turistov je najväčšie pleso Vysokých Tatier Morské oko. Ak ste ubytovaný v Zakopanom, dostupnosť je ideálna z každej časti mesta. Malé autobusy veľmi dobre označené, vás dovezú priamo na začiatok túry. Aj keď dĺžka turistiky sa udáva 2 hodiny, nenechajte sa odradiť. Do cieľa vedie príjemná asfaltová cesta, ktorá má len mierny sklon a preto to zvládnu skutočne aj rodiny s kočíkom. Ak sa však aj napriek tomu na výstup necítite, na začiatku na vás budú čakať kone s vozmi, ktoré prepravujú ľudí takmer až ku plesu. Po ceste je niekoľko toaliet a chata s občerstvením.
 
Kasprov vrch                          Stačí prísť na autobusovú stanicu a z každej strany budete počuť ponúkať vodičov autobusu odvoz na Kasprov vrch. Ide o takmer dvoj tisícový vrchol, na ktorý sa rýchlo dostanete aj lanovkou. Preto je tento turistický cieľ taktiež vyhľadávaný s malými ratolesťami.

hory.jpg
 
Centrum                                 Večer môžete navštíviť populárnu ulicu Krupówki, ktorá je plná obchodíkov, reštaurácií a kaviarni. V meste sa nachádzajú aj parky, kde sa môžete prejsť a oddýchnuť si na lehátkach.

Previous post Hry, ktoré vás poriadne dopália
Next post Ako to vyzerá s televíznou adaptáciou známej hry?