Doprajte izbovým rastlinám dostatok svetla a vody

Slnečné svetlo
Rastliny dostávajú svoju výživu a energiu zo slnka. Väčšina rastlín potrebuje jasné svetlo, ktoré môžu dostať z umiestnenia priamo pred oknom. Pamätajte, že najnižšie svetlo je vždy priamo vedľa okna alebo na zadnej strane izby, takže neurobte túto chybu a zabezpečte vašej rastlinke dostatok svetla, ktoré potrebuje.
Tu je malý test, ktorý môžete vykonať, aby ste skontrolovali, či je vaše okno dosť dobré:

květináč

V poludnie položte na miesto, kam chcete umiestniť vašu rastlinu, list bieleho papiera. Potom roztiahnite ruku nad papier. Ak uvidíte dobre definovaný tieň, znamená to, že vaše rastliny budú mať jasné svetlo. Ak váš tieň nie je taký jasný, ale stále môžete zistiť, že je to ruka, máte dostatok dávky stredného svetla. Ak je tieň sotva vidieť, máte slabé svetlo.
A pamätajte, že príliš veľa svetla škodí. Ak je slnko dostatočne jasné na to, aby spálilo vašu pokožku, je určite dostatočne jasné na to, aby vypálilo jemné listy. Preto sa uistite, že vaša rastlina je mimo priameho slnečného žiarenia.
Voda
Najhoršia vec, ktorú môžete urobiť pre svoj kvet urobiť, je nadmerná hydratácia. Tu je niekoľko jednoduchých tipov, ktoré vám pomôžu zistiť, či má rastlina optimálnu vlhkosť:

  • Väčšina rastlín sa musí napojiť, keď vyschne po prvý palec pôdy, takže stačí vsunúť malíček do pôdy (bližšie k okraju kvetináča a mimo rastliny). Ak je pôda suchá, potrebuje napojiť.
  • Ak chcete naliať vodu, opatrne zdvihnite lístie rastliny a nalejte vodu do pôdy, kým sa neobjaví v miske z otvoru v spodnej časti kvetináča. Nechajte rastlinu vo vode po dobu 30 minút a potom vyprázdnite zvyšnú vodu z misky.

květina
Kontrolujte hladinu vody každé 3 až 4 dni. Nepredpokladajte, že vaša rastlina potrebuje veľké množstvo vody. Teplota, zmeny v dennom svetle a podobné vplyvy môžu ovplyvniť množstvo vody, ktorú vaša rastlina potrebuje, a preto pravidelne kontrolujte, koľko hydratácie bude potrebovať.

Previous post Máte problémy s rozlišovaním farieb? Môže sa jednať o farbosleposť
Next post Komanditná spoločnosť ako jedna z foriem podnikania