V prípade zábradlia sa nebojte vsadiť na kvalitu- Oplatí sa!

Všade, kde sa nachádza schodisko musia byť po ruke aj kvalitné zábradlia. Čo si ale predstavíme pod pojmom kvalitné, pokiaľ je reč o zábradlí?
V prípade zábradlia a kvalitatívnej otázky by sme sa mali zamerať predovšetkým na jeho odolnosť a potrebu údržby. V tomto smere jednoznačne dominuje nerez, ktorý si poradíme aj s podmienkami exteriéru a z našej strany si nežiada prakticky žiadnu náročnú údržbu. Je tak skutočne pôsobívé, že tento materiál, respektíve Antikorové zábradlie má odhadovanú životnosť na cca 50 rokov. Za zmienku určite stojí aj fakt, že za dekády rokov nie je náchylné preukazovať známky značného opotrebovania a ukáže kvalitne aj po vizuálnej stránke, pričom pôsobí esteticky nech ho umiestnite prakticky kamkoľvek.
postavička na zábradlí
Nerezový materiál má oproti iným kovom, poprípade drevenému prevedeniu niekoľko podstatných výhod. Tú najzákladnejšiu som už vlastne spomenul vyššie- minimálna potreba údržby. K tomuto bodu treba vyzdvihnúť ďalšiu celkom podstatnú vlastnosť- nerez netreba lakovať a aj napriek tomu pôsobí veľmi elegantne a moderne, no aj napriek tomu by som odporučil občas trochu prelešiť, aby si antikora udržala svoj pôvodný lesk, ktorý pôsobí novým dojmom a akousi dávkou luxusu. Nerez navyše nikdy „nevŕzga“.
sníh na plotě
Aby sme však spomenuli aj určité nevýhody- napadá ma možno len vyššia cena. Ale v prípade zábradlia je to s ako s akýmkoľvek iným tovarom. Buď investujem raz a poriadne, no a následne sa môžem úprimne tešiť zo zaručenej kvality, ktorá mi bez väčšieho zásahu vydrží dlhší čas, alebo budem hľadať lacnejšie alternatívy, ale vystavím sa možnému riziku, že z daného efektu môžem byť po určitej dobe sklamaný a hľadať opäť nové možnosti, akými by som požadované vlastnosti zúfalo dohnal. V konečnom dôsledku tak prvotná, aj keď o niečo vyššia investícia môže byť nakoniec skutočne výhodná.

Previous post Aké farby vajíčok sú na tento rok v móde?
Next post Čína: nevyčerpateľná pokladnica kultúry a pamiatok