5 spôsobov ako byť produktívnejší

Produktivita čohokoľvek čo robíte je dôležitejšia ako len množstvo času, ktoré tým strávite. Mnoho ľudí si myslí, že viac času znamená viac výsledkov. To ale vôbec nemusí platiť. Produktivita je práve tá premenná, ktorá zaváži najviac. Možno ste si teda aj vy kládli otázku: „Ako byť viac produktívny ?“ Odpovede na túto otázku sa veľmi líšia v závislosti od toho, kto vám odpovedá. Psychológovia sa zvyknú na celú problematiku dívať inak ako manažéri apod. V tomto článku vám chceme vydestilovať 5 najlepších stratégií ako byť produktívnejší v čo najkratšom možnom čase. Pamätajte, čas vám nikto nevráti a preto je vitálne dôležité aby ste svoj čas trávili čo najefektívnejšie a najproduktívnejšie. Koniec koncov čas je to, čo tvorí váš život. Tu je náš zoznam:

čas

1.       Strávte menej času prácou na dôležitých projektoch– Tým, že si znížite celkovú výšku času, ktorý strávite na dôležitých projektoch sa prinútite zvýšiť efektivitu a produktivitu vašej práce. Áno, znie to kontraintuitívne ale funguje to.

2.       Skráťte svoje emaily – Skráťte všetky svoje emaily na maximálne 5 viet. Tým znížite množstvo času, ktorý potrebujete na vybavenie elektronickej pošty.

3.       Vytvorte si zoznam očakávaných projektov – Vďaka takémuto zoznamu sa vám nestane, že vám niečo prekĺzne pomedzi prsty. Zároveň máte jasno v tom, na čo vlastne čakáte.

hodiny

4.       Upracte – Po ukončení projektu upracte svoje okolie. Môže to znamenať upratať si veci na stole alebo zoradiť ikony na pracovnej ploche.

5.       Buďte produktívny pri neproduktívnych prácach – Keď robíte niečo čo sa vám vidí neproduktívne ako napr. žehlenie, upratovanie apod. Robte tieto aktivity  zatiaľ čo počúvate zaujímavú audioknihu alebo iným spôsobom zvyšujete produktivitu danej aktivity.

časomíra

Produktivita nemusí byť len prázdnym pojmom. Vďaka týmto sofistikovaným ale jednoduchým stratégiám môžete aj vy byť produktívnejší už dnes.
 

Previous post Hobby menom robotika
Next post Akváriové rybky