Získať ideálnu postavu nie je len otázkou diét

Takmer každý z nás by raz za čas rád na sebe niečo zmenil. Môže ísť o väčšiu či menšiu zmenu. Niekto má veľký nos, iný veľké brucho a ďalší je zase príliš chudý. Problémov, ktoré nás trápia je mnoho. Niektoré veci na sebe však nezmeníme a musíme sa s nimi zmieriť. No sú tu aj také, ktoré zmeniť môžeme ide len o našu snahu, ktorú do toho vložíme. Jednou z nich je aj naša postava. Cesta za ideálnou postavou nie je ľahká no dá sa zvládnuť. Čo stojí za ideálnou postavou? Nie je to len otázka diét. Je to o správnej kombinácii zdravej stravy a pohybu.

zelenina

Stop diétam!

Na túto tému už bolo napísaných mnoho článkov, no my aj napriek tomu podliehame rôznym novým diétam. Určite musíte aj vy vedieť, že to je to najhoršie pre naše telo. Občasný detox nezaškodí, avšak drastické diéty sú to najhoršie. Mali by ste jesť tak aby ste to dokázali každý jeden deň po zvyšok vášho života. Ak sa teda odhodláte na zmenu musíte počítať s tým, že musíte zmeniť celé stravovacie návyky. Práve preto sa to podarí len málokomu. Preto je ideálne už naše deti viesť k zdravej strave. Ak sa raz naučíme nejakým návykom je už len veľmi ťažké sa ich zbaviť. Povedala by som, že až nemožné ich úplne eliminovať.

salát

Pohyb

Ak teda chcete podporiť zdravú stravu mali by ste sa aj hýbať. Ideálne je mať pohyb tri až štyri krát do týždňa. Je jedno aký druh pohybu si zvolíte vybrať si môžete individuálne ako aj kolektívne športy. Určite sa nejedná iba o cvičenie vo fitnes centre. Je to len vplyv modernej doby, ktorý nám nanútil tento typ cvičenia. Udržať si postavu je možné aj bežným pohybom ako je chôdza alebo bicyklovanie. Navyše pri týchto aktivitách ste aspoň na čerstvom vzduchu. No nie je to super? Určite je. Veľmi vhodné to je aj pre naše zdravie, keďže naša postava odráža aj náš zdravotný stav. Dôležité je cítiť sa dobre vo svojom tele.

Previous post Nadšenie pre novú kúpeľňu
Next post Deti a Downov syndróm