Nový dokument o tvorcoch slávnej série Hitman

Na Youtube môžete nájsť množstvo herného obsahu, či už sú to recenzie, let’s playe, prvé dojmy, návody a i. Stále populárnejším žánrom sú aj herné dokumenty či eseje, v ktorých hráči analyzujú históriu danej série alebo sa len podelia o svoje zážitky a pocity z hrania. Noclip je Youtube kanál špecializujúci sa práve na dokumenty o hrách. Najnovším prírastkom do ich repertoáru je štvordielna dokumentárna séria o dánskom štúdiu IO Interactive.videohray.jpg
 
IO Interactive bolo založené v roku 1998 v najväčšej dánskej metropoly Kodani. Ich debutový titul, Hitman: Codename 47, bol revolučný vďaka svojej hrateľnosti, ktorá kládla dôraz nie na bezhlavé zabíjanie nepriateľov s bohatým arzenálom zbraní, ale na presný opak. Vašou úlohou bolo zachovať si anonymitu a zneškodniť všetky ciele bez toho, aby niekto vedel, že ste tam boli. IO tak naštartovalo sériu, ktorá ju vyniesla medzi videoherné stálice.
 
Dokument od Noclipu sa zameriava na súčasnosť a budúcnosť série Hitman. V ňom si môžeme vypočuť príbehy jednotlivých herných dizajnérov, ktorí pracovali a pracujú na nových leveloch. K slovu sa dostane aj CEO štúdia – Hakan Abrak. V dokumente priznáva, že Absolution (pozn. piaty diel spomínanej série) bola síce dobrá hra, no nebola to dobrá Hitman hra. Preto sa snažil znovu reštartovať celú sériu a to v podobe nového epizodického Hitmana, ktorý vyšiel v roku 2016:
„Snažili sme sa vytvoriť model podobný Netflixu. Celá hra bude vychádzať v epizódach. Hráči si budú môcť kúpiť za malý poplatok začiatok sezóny a keďže sme dostatočne sebavedomý, že máme v rukách dobrý produkt, veríme, že väčšina z tých hráčov dokúpi aj zvyšok sezóny.“hraní videoher.jpg
 
Tento predpoklad sa však nenaplnil. Aj napriek viac než priaznivým recenziám, ktoré tvrdili, že toto môže byť najlepší Hitman, akého kedy IO Interactive vytvoril, hra sa nepredávala. To následne donútilo ich vydavateľa – Sqaure Enix, aby štúdio predalo.
 
Štúdio sa našťastie zachránilo a je pod ochrannými krídlami Warner Brothers, s ktorými v novembri 2018 vydali pokračovanie HITMAN 2. Ako to so štúdiom ďalej vyzerá sa môžete dozvedieť, ak navštívite kanál Noclip na Youtube.

Previous post Aké sú plány Británie po Brexite?
Next post Nakupovanie cez internet alebo v obchodoch?