Závislosť od nakupovania

Ako zistíte, že ste závislá od nakupovania? Veľmi často na to nie ste schopná prísť tak skoro. Nikdy sa vám nezdá, že by ste toho kúpili príliš veľa alebo si dokonca myslíte, že to, čo nakupujete aj skutočne potrebujete. Ak však prestanete samú seba klamať, veľmi rýchlo zistíte, že ste shopaholička. Byť závislým od nakupovania je závislosť ako každá iná. Aj keď s tým mnohí ľudia nesúhlasia, skutočne sa to dá prirovnať k závislosti od drog. Aj keď asi aj sami uznáte, že je to prehnané. Závisláci od nakupovania sa však takisto musia liečiť.
nákupy a internet

AKO ZISTÍTE, ŽE STE ZÁVISLÁ NA NAKUPOVANÍ?

1.       Nakupujete veci, ktoré nepotrebujete. Nielen oblečenie alebo elektroniku či nejaké doplnky. Ráta sa do toho úplne všetko. Nadmerné nakupovanie potravín, bežných vecí do domácnosti, jednoducho čohokoľvek. Ak si pri tom uvedomujete, že to preháňate, no napriek tomu to kupujete, ste na najlepšej ceste a môžete sa z toho veľmi rýchlo dostať. Musíte však sami chcieť. A to je niekedy skutočne obtiažne.

2.       Nakupujete vo veľkom množstve. Keď sa raz dostanete do nákupného centra, je už len veľmi ťažké, zastaviť vás. Stále chcete viac, stále kupujete viac a ste ako zmyslov zbavená. Na konci dňa si uvedomíte, že ste minuli neskutočné množstvo peňazí.
nákupní vozíky

3.       Nakupujete, keď máte depresiu. Vždy, keď sa vo vašom živote stane niečo, čo vám nevychádza alebo, keď sa stane niečo zlé, musíte si niečo kúpiť. Len to zmierni váš zlý pocit. To je asi to najhlavnejšie štádium (aj keď problémy si nakupovaním kompenzuje naozaj veľmi veľa ľudí).

Podstatné je, aby ste si svoj problém uvedomili a začali ho riešiť čím skôr. Je to veľmi dôležité. Nechcete predsa míňať celý svoj majetok na rôzne hlúposti, ktoré vám neprinášajú šťastie. Depresiu alebo nejaké neúspechy v práci vám nakupovanie nikdy nevyrieši. Musíte si to vyriešiť v hlave. V každom prípade určite choďte za odborníkom a nespoliehajte sa len sama alebo sám na seba.


Previous post Skvelý grafický tablet od Microsoftu
Next post Slovenské bestsellery o mafii z ktorých tuhne krv v žilách