Viete ako na kvalitný spánok?

Matrac, na ktorom spíte vám môže zaručiť najkvalitnejší spánok a napomôže vám budiť sa bez stopy po bolesti krku, či chrbta. Na druhej strane vo vás práve váš matrac môže tieto bolesti podnecovať a vy kvôli tomu možno zažívate bezsenné noci a neužívate si dni naplno kvôli migrénam.

Pri vyberaní správneho matraca pre vás by ste mali dbať na niekoľko kritérií: tvrdosť, nosnosť, rozmery a samozrejme tiež druh matraca. Základné rozdelenie matracov, s ktorým sa môžete stretnúť je na pružinové a nepružinové. Klasický pružinový matrac si asi viete predstaviť a pravdepodobne ste už na takomto type matraca vo svojom živote spali. Výhodou pružinových matracov je, že sú priedušné a vyznačujú sa dlhou životnosťou.

taštičkový matrac posteľ

Pomaly ich však nahrádzajú taštičkové matrace, ktoré sú variáciou pružinových matracov. Rozdiel spočíva v tom, že každá pružina je samostatne zašitá v textilnom obale, takže vrchná časť je nezávislá na a flexibilná a tým pádom sa tento matrac najlepšie prispôsobí tvaru tela, pretože každá pružina reaguje na stlačenie rôznou váhou. Rovnako ako klasické pružinové matrace majú veľmi dobrú odvetrávaciu schopnosť, a preto sú vhodné napríklad aj pre ľudí, ktorí sa nadmerne potia. Aj uloženie pružiniek do anatomických zón prispieva ku komfortnému spánku, pričom platí, že čím vyšší počet pružiniek sa v matraci nachádza, tým je spánok kvalitnejší. Čo sa týka tvrdosti, taštičkové matrace nájdete najčastejšie stredne tvrdé až tvrdé a rovnako ako pri klasických pružinových matracoch platí, že nie sú vhodné na umiestnenie na polohovací rošt, pretože môže dôjsť k poškodeniu.

matrac na posteli

Pri veľkosti matraca by ste mali k svojej výške pripočítať približne 20 cm, no ďalším ukazovateľom pri výbere veľkosti matraca je aj kombinácia s rámom postele. Tak isto ako pri iných typoch matracov, aj taštičkový matrac je potrebné skombinovať s vhodným poťahom, s ktorým prichádzate priamo do kontaktu, a preto by mal spĺňať určité kritériá. So správnym výberom matraca, roštu, či poťahu si určite dajte poradiť od profesionálov. Výskumy však ukazujú, že práve taštičkový matrac je najvhodnejší pre zdravý spánok.

Previous post Protipožiarne dvere
Next post Ako založiť novú spoločnosť?