Protipožiarne dvere

Protipožiarne dvere sa najčastejšie montujú na takých miestach, kde to je určené zákonom, ide najmä o únikové cesty alebo priestory so zvýšenou pravdepodobnosťou vzniku požiaru. Môže ísť napríklad o miestnosti, kde sa nachádzajú rôzne chemikálie, či iné prístroje, ktoré by mohli ľahko začať horieť.

jedlo

Ak sa však chcete cítiť bezpečnejšie vo vašom vlastnom rodinnom dome, či byte, môžete si pokojne takéto ochranné dvere nainštalovať aj doma. Protipožiarne dvere sú vyvinuté takým spôsobom, aby zabránili rozširovaniu ohňa do ďalších miestností alebo celej budovy. Ich inštalácia v rodinných domoch alebo bytoch môže byť vhodným riešením aj z toho dôvodu, že takéto dvere dokážu ochrániť všetky cennosti a vlastníctvo, práve tým, že uzamknú požiar v jednej miestnosti a ten sa následne nedostane do inej. Okrem toho dokážu ochrániť život a zabezpečiť dostatočné množstvo času na útek pred ohňom, či udržať ho pod kontrolou, pokiaľ neprídu záchranné zložky. Takéto dvere mávajú väčšinou aj tesnenie proti dymu, takže nehrozí, že sa pri požiari nadýchate škodlivín, či nebodaj zadusíte. Možno si pri slovách protipožiarne dvere predstavíte ťažké železné dvere, avšak nemusí to tak byť. Protipožiarnych dverí je veľké množstvo rôznych prevedení, dokonca sa dajú kúpiť aj drevené dvere odolné voči požiaru, prípadne aj protipožiarne dvere so sklenenými prvkami. Preto sa nemusíte obávať, že by vám neladili do domácnosti.

kluce

Podľa toho, na aké miesto určenia a s akým rizikom požiaru sa dvere plánujú osadiť sa rozdeľujú na rôzny druhy – najčastejšie ide o delenie podľa toho do koľko stupňov vysokých teplôt vydržia alebo koľko minút vydržia pri vypuknutom požiari. Protipožiarne dvere sú skvelou investíciou, pretože kvalitné dvere odolné voči požiaru vám vedia poslúžiť aj niekoľko desiatok rokov, a teda oplatí sa za ne priplatiť.

Previous post LED žiarovky
Next post Viete ako na kvalitný spánok?