LED žiarovky

LED žiarovky

LED žiarovky Ledprodukt, nájdeme ich v takmer každej modernej domácnosti. V porovnaní oproti klasickej žiarovke, LED žiarovka používa na svietenie viacero LED diód. O ich obľube svedčí aj nespočetne veľa možností a druhov ich vyhotovenia. Či už ide o farby, tradičné biele v teplotách – studená, teplá, neutrálna, alebo rôznych pestrofarebných možnostiach. Zohnať sa dajú také, ktoré menia farby, blikajú, dajú sa stmievať, či meniť farebnú teplotu alebo majú rôzne ďalšie funkcie.

LED žiarovka

K väčšine moderných LED žiaroviek nepotrebujete ani vypínač, k ich ovládaniu postačí iba diaľkový ovládač, prípadne mobilný telefón, či tablet s aplikáciou. Vypnúť LED žiarovku zvládnete teda aj z pohodlia postele, bez toho, aby ste sa museli postaviť. Ak zatúžite po klasickej žiarovke, dajú sa zakúpiť aj LED žiarovky, ktoré majú tvar ako klasické retro žiarovky, ale aj rôznorodé iné modernejšie tvary.

LED

Využitie nájdu v interiéroch, ako aj v exteriéri, pričom nemusí ísť iba o domácnosť. Použiť sa dajú taktiež aj v pracovných kanceláriách, podnikoch, reštauráciách, kluboch alebo ako vonkajšie pouličné osvetlenie. Častokrát sa dajú umiestniť aj na také miesta, kam by sa klasická žiarovka nainštalovať nedala. Ich cena môže byť vyššia, avšak minuté náklady sa vrátia, pretože medzi ich najväčšie výhody zaraďujeme nízke náklady na spotrebu elektrickej energie, takže v porovnaní s klasickými žiarovkami sú oveľa lacnejšie, čo sa energetickej spotreby a nákladov na jej platenie týka. Okrem toho sú pomerne nízko škodlivé voči životnému prostrediu, pretože neobsahujú žiadne stopy ortuti, ani nevyžarujú žiadne UV žiarenie, čiže sú pomerne bezpečné. Jediné riziko hrozí, ak sa príliš prehrejú. Preto je dôležité sledovať ich teplotu, nie len z bezpečnostného hľadiska, ale aj z toho dôvodu, že veľmi vysoké teploty môžu ovplyvniť ich životnosť, aj napriek tomu, že LED žiarovky radíme k osvetleniu s najdlhšou životnosťou.

Previous post Striebro a kamienky sú zárukou elegantnej vizáže
Next post Protipožiarne dvere