Triky ako ušetriť v domácnosti


Voda z kohútika namiesto minerálky
Načo sa zbytočne trápiť s ťažkými baleniami minerálnej vody a zároveň míňať peniaze za niečo, čo máte predsa priamo doma ? Voda z kohútika nie je kvalitou o nič horšia. Ušetrite peniaze, čas a silu!

hračky

Hand made hračky 
S trochou šikovnosti a správnym materiálom viete vyrobiť rôzne hračky. Nebojte sa využiť svoje schopnosti, či už je to štrikovanie, háčkovanie, vyšívanie alebo maľovanie. Zrecyklujte doma staré hračky, použite materiál z vecí, ktoré by skončili v odpadkovom koši.  Dajte starým veciam nový život a potešte tak svoje deti. Kreativite sa medze nekladú!

Starý opaľovací krém na nábytok
Ostal vám z minulého leta opaľovací krém ?  Väčšina krémov má po otvorení dobu použitia maximálne 6 až 10 mesiacov. Neodporúča sa teda používať opakovane staré krémy. Avšak to neznamená, že ich musíte vyhodiť!  Patria totiž medzi účinné leštidlo, majú čistiaci účinok a zároveň nábytok ošetrujú. Takto dokážete ušetriť  niekoľko eur za drahé špeciálne prípravky.

Coffe to Go si pripravte sami 
Namiesto toho, aby ste každé ráno kupovali kávu so sebou z kaviarne či čerpacej stanice, pripravte si ju doma. Stačí vám k tomu termohrnček a čerstvú kávu do práce môžete mať každý deň.

dětské kolo
 
Hnojivo z vaječných škrupín
Nevyhadzujte už viac vaječné škrupiny! Obsahujú totiž vápnik, ktorý je plnohodnotným hnojivom pre rastliny. Škrupiny rozdrvíme a necháme ich vylúhovať vo vode minimálne 1 hodinu. Takto získaním hnojovom polievajte rastliny raz za týždeň. Ušetríte peniaze a zároveň šetríte životné prostredie.

Bicykel namiesto auta
Častejšie nasadajte na bicykel ako do auta! Nie len vo vašej peňaženke sa to odzrkadlí, ale aj vaše telo vám bude vďačné za pohyb na čerstvom vzduchu.

Predvarenie cestovín pomocou rýchlovarnej kanvice
Cestoviny v hrnci zalejte už zohriatou vodou z kanvice. Takto sa skôr uvaria a tým dokážete ušetriť až do 40 % elektriny a mnoho času.

Previous post Čína: nevyčerpateľná pokladnica kultúry a pamiatok
Next post Nakladáme zeleninu, ovocie a huby