Pár dôvodov, prečo dovolenkovať v Turecku

Minulé leto sme s rodinou absolvovali dovolenku v Tureckom Side. Musím uznať, že toto mesto má niečo do seba. V podstate to nebude asi len mesto, ale krajina ako taká. Viete, ja som čakala kadečo. Turecko vo mne vyvolávalo také zmiešané pocity. Predsa len, vybavila sa mi Sýria a iné veci, ktoré v človeku vyvolávajú menší strach. Teraz viem, že to nebolo opodstatnené. Turecko určte stojí za návštevu. Viete prečo?
Kôpka kníh s okuliarmi na terase, ktorá je na pláži, v pozadí je slnečník.jpg

Pre toto:

  1. Je tu krásne. Nehovorím o takom tom krásne, ktoré zažijete na každej dovolenke. V Turecku sú hory plné zelene, ale taktiež dlhé pláže a samozrejme more.
  2. Je tu teplo. Pre niekoho môžu byť tamojšie horúčavy skôr mínusom, to uznávam. Ak máte v tieni teplotu, ktorá vysoko presahuje tridsať stupňov Celzia, tak je to celkom nálož. Ja však teplo milujem, takže som bola viac ako spokojná.
  3. Sú tu milí ľudia. Turci sú naozaj akýmsi príkladom slušne vychovaného človeka. Strašne veľa sa usmievajú a sú naozaj veľmi pohostinní. Nie raz sme dostali nejaké jedlo zadarmo od pouličného predajcu kebabov. Jeden pán, ktorý predával šperky, mi dokonca len tak, daroval krásny náramok.
  4. Sú tu krásne pláže. Tie sú naozaj TOP. Niektoré sú čisto pieskové, iné trošku štrkové, no oba tieto druhy pláží sú veľmi pekné a dokonalé na trávenie dovolenky.

Silueta malého dieťaťa, ktoré kráča do mora.jpg

  1. Je tu čisto.To musím naozaj vyzdvihnúť. Mesto, hotelové rezorty aj pláže, sú veľmi čisté a uhladené. Neviem prečo, ale ja som si myslela, že to tak nebude. Viete, veľa turistov a ešte viac domácich, proste veľa ľudí na hromádke, to nevedie k ničomu inému ako ku neporiadku. Opak bol však pravdou.
  2. Je tu lacno.Naozaj, ceny v Turecku vás veľmi milo prekvapia. Doprava, jedlo, suveníry, oblečenie aj šperky, tu kúpite za naozaj nízke ceny. To som ocenila hlavne preto, že i napriek tomu, že sme nemal zaplatené all inclusive dovolenku, sme sa mohli stravovať za veľmi dobré ceny. Dovolenka sa teda nepredražila, čo ocení asi každý.

Previous post Hry bez hračiek
Next post Hra bez žolíka