Pleť po pädesiatke

Pleť po pädesiatke

Starnutie jen prirodzený proces a bohužiaľ sa skôr či neskôr odzrkadlí na každej z nás. Najviac býva postihnutá vekom naša pokožka. Je menej pružná, stráca elasticitu a či chceme alebo nie objavia sa na nej prvé vrásky. Práve pri zrelej pokožke by sme nemali zabúdať na dôkladnú a pravidelnú starostlivosť. Najzákladnejším kozmetickým produktom v každom veku by mal byť pleťový krém. Krém na tvár má za úlohu pokožku chrániť, vyživovať a hydratovať. Najmä pleť po päťdesiatke si vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Krém v tomto veku by mal byť samozrejmosťou. Krémy by sme mohli rozdeliť na denný a nočný. Každý je vhodný na niečo iné a špeciálne navrhnutý na deň a noc.

pleťový krém

Denný pleťový krém má za úlohu pleť chrániť počas celého dňa a zabezpečiť podklad pod make-up. Nočný krém dodáva pokožke vitamíny a minerály a pleť cez noc pracuje. Pleťové krémy 50 + sú svojím zložením mierne odlišné. Dôležitými zložkami v týchto pleťových krémoch sú kolagén a kyselina hyalurónová Kolagén aj kyselina hyalurónová sú zložky, ktoré sa bežne nachádzajú v našom tele a majú za úlohu zabezpečovať množstvo a objem buniek, vďaka ktorým je pleť pružná a napätá. Práve vďaka týmto zložkám je mladá pleť taká zdravá a dobre vyzerajúca. Vekom však množstvo kolagénu a kyseliny hyalurónovej v tele strácame a preto je vhodné ich dopĺňať pomocou pleťového krém.

pleťová kozmetika

Krémy s obsahom týchto zložiek zabezpečia sviežu a mladistvo vyzerajúcu pleť aj v zrelom veku.Na vzhľad by sme nemali zabúdať ani po päťdesiatke. Používaním denného a nočného krému môžeme nielen zlepšiť stav starnúcej pleti, ale tiež môžeme zabrániť zhoršovaniu jej stavu. Do kozmetických prípravkov sa oplatí investovať. Zmeny po použití pleťových krémov 50 + uvidíte na vlastnej pokožke už za pár dní. Pleťové krémy by ste mali doplniť o vhodné prípravky na odličovanie s podobným alebo rovnakým zložením.

Previous post Moderné LED osvetlenie
Next post Výhody virtuálnej kancelárie: Pre koho je vhodná?