Nepokazte si dovolenku

Poznáte ľudí, ktorí sa celý rok tešia na dovolenku? Ale vo finále, keď na ňu prídu, takmer všetkým urobia zo života peklo tým, že chcú toho najviac vidieť, najviac stihnúť a jednoducho chcú urobiť všetko preto, aby videli aj to, čo sa vidieť v podstate vôbec nedá. Je však jasné, že presne takíto ľudia sú postrachom každej dovolenky. Prečo? No v prvom rade preto, že si pri nich absolútne nikto neoddýchne. Mali by ste si preto s nimi sadnúť a pozhovárať sa o tom, čo je pre vás prioritou na dovolenke a čo sa stáva prioritou pre nich. Vtedy zistíte, na čom vlastne skutočne ste.

afrika

Nemusíte sa obávať toho, že by sa počas dovolenky niečo stalo, pokiaľ vás k tomu nedoženie práve tento človek, ktorý na vás bude neustále tlačiť. Dohodnite si s ním určité pravidlá. Možno vďaka tomu konečne dohovoríte niekomu, kto vás počas celej dovolenky tlačí na výlety, na ktoré ani nechcete chodiť. Každý je predsa počas dovolenky iný. Niekto si chce proste len oddýchnuť a určite nechce riešiť to, čo ešte počas dovolenky nestihol vidieť. Pamätajte si na to, že dôležitá je komunikácia. A ak je ten niekto človek, s ktorým chcete stráviť čas, musíte si dohodnúť nejaký kompromis, aby nedošlo k nedorozumeniam.

kypr

Napríklad sa dohodnite, že budete chodiť na výlety každý druhý deň a každý druhý deň budete len tak ležať a oddychovať na pláži. Prišli ste si predsa v prvom rade oddýchnuť a nie tráviť čas tak, že prídete z dovolenky ešte viac uťahaný, ako ste boli predtým, no nie? Ak si to však ten človek nenechá vykomunikovať, máte smolu. Buď sa musíte prispôsobiť, alebo si urobíte to, čo chcete vy a riskujete tak, že sa s niekým pohádate alebo, že s ním na dovolenke vôbec nestrávite čas. Sami veľmi dobre viete, čo ste ochotný urobiť. V prvom rade si však vašu dovolenku užite. A to je rozkaz. Nenechajte si ju ničím a nikým pokaziť.

Previous post Úspech filmov? Predovšetkým treba financovať ich propagáciu
Next post Oprava elektroniky bez strachu zo straty záruky