Motorový tátoš pod paľbou letných Mesiačikov

Veľký Sečeň, Brezeň a Lipeň… mocní to Mesiačikovia, pocítivší ľútosť nad úbohou Maruškou, zlou macochou v zime po fialky a jahody vyhnanou, urobili zázrak. Dobré dievča splnilo zdanlivo nesplniteľnú úlohu a jahody i fialky domov prinieslo, napriek snehom zovretej prírode uprostred februára. Ale aj letní Mesiačikovia dokážu zázraky ! Taký Červenec a Klaseň sú rovnako mocní. Keď dostanú ľadové chúťky uprostred leta, celkom ľahko si ich doprajú. A máme tu krúpy a ľadovec…

Poškodenie ľadovcom 1.jpg

Aby nás neobvinili z šírenia dezinformácií, pre istotu uveďme, že krúpy vznikajú v búrkových oblakoch. Drobné kvapky dažďa putujú hore, dolu, podľa toho, či práve víťazí gravitácia, alebo vzostupný vzdušný prúd. Vo väčších výškach, pri teplotách hlboko pod bodom mrazu zamŕzajú. Klesajú a stúpajú aj viackrát za sebou a tak vznikajú na nich nové a nové vrstvičky ľadu. Konečným víťazom ale vždy býva gravitácia, takže nakoniec táto ľadová zábavka letných Mesiačikov skončí na zemskom povrchu. Lenže na zemi máva Homo Sapiens predmety svojho záujmu, napr. skleníky, dozrievajúce melóny a niekto najnovšie drahé, veľké stádo motorových koní, ohradené plechovo-skleneno-plastovou, naleštenou ohradou, ktorá je razom poďobaná ako po kiahňach. Nešťastný majiteľ potrebuje zázrak, ako Maruška. Od Mesiačikov ho nečakajte, dnešný zázrak sa volá – oprava karosérie po krupobití https://www.autopdr.sk/.

Poškodenie ľadovcom 2.jpg

Nie je to žiadna novinka, pochádza z dielní Mercedesa a BMV zo 40. rokov 20. storočia. Vtedy s jej pomocou odstraňovali preliačeniny a poškodenia vznikajúce pri výrobe. Po zdokonalení výroby metóda upadla do zabudnutia. Obnovili ju americkí predajcovia áut až v 80. rokoch a označili ako PDR /Paintless Dent Removal /, t.j. oprava karosérie bez poškodenia laku. Preliačeniny sa špeciálnym náradím vytláčajú zvnútra, alebo vyťahujú zvonka. Ide o jemnú, ručnú prácu, ktorej hlavnou výhodou je zachovanie originálneho laku a farby, žiadne tmelenie a brúsenie, nižšie náklady, krátka doba opravy. Ak sa letní Mesiačikova vybúria svojou ľadovou spúšťou na vašom tátošovi, nezúfajte, máme pre vás zázračnú metódu PDR. Stačí zavolať, alebo prísť a o všetko sa postaráme.

Previous post Menič nálady, alebo kto vyhrá Ligu majstrov ?
Next post Správny výber diskov dokáže pridať vozidlu na atraktivite