Bojujeme s čiernymi bodkami: čistenie tváre so soľou a sódou

Stojí za zmienku, že zmes sódy a soli môže poškodiť pokožku, takže kozmetické postupy používajúce tieto zložky by sa mali robiť s mimoriadnou opatrnosťou a dôkladnosťou.  Zároveň sóda a soľ na tvár sú veľmi agresívne zložky, sú schopné horieť alebo korodovať pokožku. Aby ste tomu zabránili, je dôležité poznať základné pravidlá používania tejto masky. Ak chcete vyčistiť tvár soľou a sódou, jemne a opatrne postupujte podľa nasledujúcich odporúčaní:

mořská sůl

·         Pred aplikáciou tejto masky na pokožku tváre si ju skúste vyskúšať na zápästí. Ak máte pocit pálenia na koži, svrbenie a objaví sa červená vyrážka, nepoužívajte ju
·          Ak sa obávate, že si  poškodíte pokožku, predtým potrite kožu olivovým olejom. Bude chrániť pokožku pred negatívnymi účinkami soli a sódy.
·         Maska na pokožke by mala byť aplikovaná s bruškami prstov, masážnymi pohybmi, nie kefou.
·         Pripravený výrobok aplikujte len na problémové oblasti tváre a čiernych bodiek.
·         Tvár pred aplikáciou umyte teplou a po – studenou vodou.
·          Po nanesení masky používajte antiseptický, ochranný alebo iný krém s nutričným účinkom.

Ak dodržiavate vyššie uvedené odporúčania, nebudete po aplikácii masky vystavený žiadnym problémom s pokožkou. Následne maska ​​bude mať terapeutický účinok, nie traumatický. Každá maska ​​zo sódy a soli by mala byť vyrobená v úplnom súlade s receptom. Napr.:

koupele

Maska klasická sóda + soľ
Pridajte jednu polievkovú lyžicu vody do gélu na umývanie (dve polievkové lyžice). Zmiešajte zmes pred vytvorením peny. Potom pridajte štipku sódy a soli.
Maska na akné
Zmiešajte jedlú sódu a soľ v rovnakom množstve, zmes sa zriedi niekoľko kvapiek a na hustú konzistenciu.
Agresívna maska-peeling so soľou a sódou
Umyte tvár mydlom. Na pokožke by mala zostať pena z mydla. Aplikujte na mokrú pokožku najprv sódu, potom soľ a masírujte. Túto masku použite len pri vážnom akné.

Previous post Diéta alebo zmena životného štýlu?
Next post Nail art – umenie maľovania nechtov