Bez rámikový XiaoMi

Smartphon XiaoMi už nie je žiadny nováčik. Na trh posiela samé výborné smartphoni jeden z nich sa pozrieme. Pôjde o minuloročný XiaoMi Mi Max.
Ø Hneď na žabčiatok spomeniem že smartphon pobeží na operačnom systéme Android Marshmallow 6,0 no čo nie je žiadnym prekvapením a a Chipsetom Snapdragon 650 a grafickým procesom Adreno 510. Čo sa týka samotného procesoru ten bude mať dva tipy. Jeden je šesť jadrový 1,8GHz alebo osem jadrový Snapdragon 652. Tak ako všetky smartphoni, tak aj XiaoMi má všetky dostupné frekvencie ktoré potrebujete. Čiže od GSM 850 až po LTL 4G sieť.

mobil» Rozmerovo je tento smartphon, jeden z najväčších a trochu sa aj podobá na Lenovo Tango 2. XiaoMi má rozmery 173 x 88 x 8 mm IPS LCD, hmotnosť 201 gramov a veľkosť displeja 6,44 palcov, čiže pôjde o väčší smartphon. Zadný fotoaparát obsahuje 16 Mpx s rozlíšením 16:3, Led blesk, PDAF, uzávierku 1/4 s, clona f/2.0 video vo FullHD rozlíšením z 30 Fps a zo 4K 30 FPS rozlíšením, a nesmie ani slow-motion HD, na spomalené nahrávanie. Predná kamera má 5 Mpx s rozlíšením 4:3, nahrávanie HD videa, a clonu f/2.0. Ak si budete kupovať tento smartphon dobre si premyslite čo sa vám oplatí viac. Na predaj bude hneď niekoľko verzii. Bude sa teda jedna o 12,16,64 a 128 Gb pamäť s operačnou pamäťou rám 2,3 a 4 Gb a s možnosťou rozšírenia pamäte hybridným slotom až do 128 Gb.

aplikace


Ø prenos dát sa postará technológia Bluethood, microUSB, Wi-Fi, USB OTG, a ostatné dostupné príslušenstvo Fm rádio – ktoré funguje aj bez slúchadiel, GPS, čítačka otlačkov prstov, informačná led dióda, Infra port a samozrejmosťou nebude ani audio Jack. Batéria má kapacitu 4850 mAh, a nesmie ani chýbať podpora rýchleho nabíjania. Čo ale tomu to smartphonu chýba je funkcia rádia, teda nemá RDS a RT, nepodporuje zvýšenú odolnosť voči vode, stereo reproduktory a NFC. Smartphon XiaoMi Mi Max sa bude predávať v cenovej kategórii okolo 1330 eur.

Previous post Disky a iné nosiče
Next post Hobby menom robotika