Ako naplánovať svadbu bez zbytočného stresu?

Svadbu si každý z nás predstavuje po svojom. Obzvlášť dievčatá ju majú už dávno dopredu vysnívanú a naplánovanú do najmenších detailov. Avšak aj pri svadobných prípravách sa často stane, že na niečo zabudneme, a potom nám to prináša len ešte väčší zbytočný predsvadobný stres. Pripravili sme pre Vás stručný zoznam vecí, ktoré je pri svadobných prípravách potrebné zariadiť v dostatočnom časovom predstihu.

Ak už máte jasnú predstavu kedy, kde a v akom štýle sa bude svadba konať, voľbu svedkov, družičiek, a tak ďalej, úvodnú časť máte za sebou. Prichádza na rad náročnejšia časť.

svadba

Zarezervujte si kameramana, fotografov, DJov, hudobnú skupinu, kúzelníkov, zabávačov,…

Vyberajte si fotografa a kameramana hlavne na základe výsledkov jeho práce a recenzií. Ak chcete mať zo svojej svadby profesionálne zábery a fotografie dajte si na ich výbere záležať. Nevyberajte si toho najlacnejšieho, ideálna je taká zlatá stredná cesta. Skúsený a spoľahlivý fotograf či kameraman Vás vyjde 700 € a viac. Takisto je veľmi dôležité zarezervovať si ich niekoľko mesiacov dopredu, keďže veľa z nich bývajú už rezervovaný aj na rok dopredu.

Cateringová spoločnosť, svadobná torta, ochutnávka

8 mesiacov dopredu si zaistite cateringovú spoločnosť, ak ju nemáte zaistenú v rámci miesta konania. Dajte si záležať na ochutnávke a výbere svadobnej torty a iných zákuskov a dezertov, ktoré chcete na svojej svadobnej hostine ponúknuť. Zhotovte si svadobné menu, (alebo si nechajte poradiť od cateringovej agentúry), zabezpečte si obsluhu a dbajte na špeciálne požiadavky Vašich hostí. Pridajte do svadobného menu aj vegánske, bezlepkové či vegetariánske pokrmy.

Najkrajšia časť – svadobné šaty a výzdoba

Výber svadobných šiat tiež nenechávajte na poslednú chvíľu. Ide predsa o výnimočnú udalosť, a každá z nás chce vyzerať nádherne a dokonalo. Urobte si pohodový deň s mamou, družičkami, kamarátkami v overenom svadobnom salóne pri pohári šampanského. Rovnako si dopredu vyberte aj šaty pre družičky, šaty na prezlečenie, topánky, účes a svadobné líčenie. Ďalej si naplánujte kvetinovú výzdobu, potrebný inventár, dekorácie, darčeky pre hostí a ďalšie potrebné aparatúry. Nezabudnite ani na svadobné kytice pre nevestu, družičky a svadobné mamy. https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DU6VjD435rKQ

nevesta - ženích

Rozošlite svadobné oznámenia

Aj pri svadobných oznámeniach môžete prejaviť svojho kreatívneho ducha. Existuje veľa možností ako si zhotoviť svadobné oznámenia a svadobné pozvánky jednoducho a originálne. Svadobné oznámenia si sami navrhnete na webovej stránke graphicsoul.sk a oni sa postarajú o kvalitnú profesionálnu tlač na kreatívnom papieri podľa Vášho výberu. Tak si môžete vytvoriť originálne pozvánky v jedinečnom štýle, vtipné, vintage, moderné, folklórne, s Vašou fotkou,… predstavivosti sa medze nekladú. K tomu si môžete objednať aj menovky, svadobné noviny, či iné svadobné tlačoviny v rovnakom štýle.

V prvom rade si celý proces príprav a Váš veľký Deň svadobný nezabudnite naplno užiť. Prajeme Vám najčarovnejší deň Vášho života, a lásku až kým Vás smrť nerozdelí.

Previous post …a teraz niečo pre chlapcov
Next post Zoznámenie s podkladmi