Sklenené zábradlia

Pri zariaďovaní vášho domu, alebo tiež zariaďovania exteriéru budete určite potrebovať zábradlia. Či už máte schody, balkóny alebo bazén, to všetko sú príležitosti pre kúpu zábradlí. Existuje viacero typov zábradlí: nerezové, hliníkové alebo sklenené. Práve tými sklenenými sa budeme zaoberať.

art-zabradlie

Sklenené zábradlia Lmmont sú vhodné aj do interiéru aj exteriéru. Stávajú sa trendom, pretože so sebou nesú mnoho výhod. Ak ste minimalista a chcete mať jednoducho zariadené vaše bývanie, určite by sa vám páčilo práve sklenené zábradlie. Ničím neruší okolie a dokonale splýva s prostredím. Veľa ľudí nemá rado tmavé domy, ktoré pôsobia preplnene. A práve preto sa mnohí rozhodnú pre zábradlie zo skla. Okrem toho poskytuje aj bezpečnosť, ktorá je napríklad pri malých deťoch veľmi dôležitá. Dokážu opticky zväčšiť priestory a tiež vpustia viac svetla dovnútra, to znamená, že pri nich dokážete aj mierne ušetriť. Samozrejme, nemožno zabúdať na luxusný a moderný dizajn, ktorý očarí nielen vás ale určite i vaše návštevy. Ani na údržbu nie je sklenené zábradlie náročné, samozrejme, že závisí aj od toho, či žijú v dome iba dospelí alebo aj deti, ktoré zvyknú chytať sklo.

IMG_20160224_164802

Pri kúpe máte na výber rôznu hrúbku skla. Najmenšia je 12 mm, no pokiaľ máte deti, odporúča sa zvoliť väčšia. Okrem šírky existujú aj rôzne variácie skla, teda buď si vyberiete číre, extračíre alebo aj farebné sklo. Všetko závisí len od vás. V niektorých firmách vám dokážu urobiť aj sklá s fotopotlačou, teda budete mať zábradlie tvorené napríklad rodinnou fotkou, alebo prírodným motívom.

Určite vás zaujíma cena takéhoto zábradlia. Za jedno zábradlie na balkón v rozmeroch približne 2500x1000mm by ste zaplatili v priemere 300 až 400 eur. Pre porovnanie, nerezové zábradlie pre rovnaký rozmer sa dá kúpiť do 200 eur. Už je iba na vás rozhodnúť sa, ktoré parametre vám vyhovujú.

Previous post Gauč i pre veľkú rodinu
Next post Nový obal na kľúče