PIR dosky

Zateplenie. Mnohým pri tomto slove napadne klasický biely polystyrén zložený z miliónov bielych guličiek, ktoré sa pri práci s ním všade trúsia. Tento polystyrén však nie je však jediným zatepľovacím materiálom. Dnes už máme na výber z mnohých druhov. Jedným z novodobých izolačných materiálov je aj PIR doska. Že ste o takomto zatepľovacom materiály ešte nepočuli? Poďme sa spoločne pozrieť na jeho charakteristiku a využitie.

klasický biely polystyrén

PIR dosky vyrábajú z polyuretánovej tvrdenej peny s obojstranným polepom. Vyznačujú sa vysokým stupňom tepelného odporu a vďaka svojej minimálnej hrúbke sú obľúbeným riešením v prípade zatepľovania sendvičových konštrukcií. Medzi vlastnosti PIR dosky patrí aj vysoká odolnosť voči ohňu, minimálna nasiakavosť či jednoduchou manipuláciou vďaka svojej nízkej hmotnosti. Tento izolačný materiál je taktiež veľmi odolný voči škodcom, takže už sa nemusíte obávať hmyzu, ktorý by vám zničil izoláciu vašej stavby. Má taktiež aj vyššiu pevnosť v tlaku. V neposlednom rade, PIR dosky sú izolačným materiálom, ktorý je šetrný k životnému prostrediu. A kde všade sa dajú tieto PIR dosky použiť? Sú vhodným izolačným materiálom pre podlahy, steny, šikmé aj rovné strechy a stropov. Dajú sa dokonca použiť aj na zateplenie netradičných stavieb ako sú napríklad drevostavby alebo pasívne domy.

zatepľovanie fasády

Jednou z obrovských výhod PIR dosiek je ich hrúbka. Nejedná sa o hrubé, ťažké dosky, s ktorými sa ťažko pracuje. Hrúbka sa pohybuje od 20mm do 250mm. Rôzne hrúbky a rôzne typy povrchovej úpravy PIR dosiek sú vhodné pre rôzne miesta, ktoré potrebujete zatepliť. Nechajte si od nás poradiť. V našej firme vám radi vyhotovíme aj bezkonkurenčnú cenovú ponuku s dovezením priamo na stavbu. Keďže PIR dosky nepatria medzi drahé tepelnoizolačné materiály, vaša peňaženka sa vám poďakuje tiež a vy budete môcť ušetrené peniaze minúť inde.

Previous post Správny výber diskov dokáže pridať vozidlu na atraktivite
Next post Okúste krásne ženy aj v Trenčíne!